Lisans eğitimini 2005-2009 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sanat Tarihi alanında tamamladı. Birincilikle yerleştiği bölümünde eğitim hayatı boyunca başarı bursu alarak Lisans eğitimi süresince Aya İrini, Tralleis gibi çeşitli kazılarda görev aldı.

Mezun olduktan sonra çalışmaya hayatına Antik Dekor dergisinde editör ve Artam Global Art Sanat Galerisi Sorumlusu olarak başladı. 2010-2012 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde burslu olarak Kültür Politikası ve Sanat Yönetimi Yüksek Lisansını tamamlarken, 2010-2014 yılları arasında İstanbul Rahmi M. Koç Müzesi’nde Eğitim Uzmanı olarak görev aldı. Eğitimleri, yetişkin eğitimleri ve özel gruplarla devam ettirdi. Ayrıca restorasyondaki yapılar için bilir kişi raporları hazırladı ve birçok sergiye eğitim paketleri oluşturdu. 2012-2016 yılları arasında 2. üniversite olarak Anadolu Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Bölümünü tamamladı.

2014-2016 yılları arasında Aydın Tales Matematik Müzesi Yöneticisi olarak görev yaptı. Müzenin
eğitim programlarını hazırladı. 2016 yılında Ankara’ya taşınarak İzgören Akademi’ de İş Geliştirme Uzmanı olarak göreve başladı. Kurumsal hayat için eğitim içerikleri ve atölyeler tasarladı, sunumlar hazırladı.

Sanat ile yetişkin eğitiminin bir araya gelmesinden duyduğu heyecan ile profesyonel hayatta farklı bakış açılarını kazandırmak adına atölye çalışmalarına odaklanarak 2018 yılında başladığı 320 saatlik Yaratıcı Drama Liderliği eğitimin ardından gerçekleştirdiği ‘’Toplu İşe Alım Oryantasyon Sürecinde Drama Yönetimiyle Etkili İletişim Farkındalığı Oluşturma’’ Projesi ile MEB Sertifikasını alarak Yaratıcı Drama Lideri unvanını aldı. Organizasyonel Gelişim ve Kurum Kültürü Sertifika programını tamamlayan Aksoy, 3. lisans eğitimine İnsan Kaynakları alanında devam etmektedir.

Konuşmayı Başlat
Merhaba!
İletişime geçmek ister misiniz?